Počítač a uživatel


Majitel jej koupí většinou s operačním systémem a několika dalšími programy. To jsou většinou takové reklamní, například antivirové, které fungují jen po určitou dobu a pak je nutno si je koupit. Většina zkušenějších uživatelů je většinou ihned vyhází do koše, tedy řečeno mluvou počítačovou, smaže je z disku. Ne doslova, protože ony data tam stále jsou, jen je uživatel již nevidí.

práce na PC

No a pak nastává to co jsem již výše naznačil, Majitel nového stroje si na disk uloží to co potřebuje, co jej zajímá, nebo jej baví. Dámy si tam nacpou milion receptů a pánové například vše o jejich automobilu. To je samozřejmě pouze příklad, nemusí to být recepty, ale třeba móda všeobecně, nebo místo auta fotbal.

detail klávesnice

U mladších to bývají věci školní a samozřejmě hry. U všech společně možná nějaký ten film, a zcela jistě hudba. Jenže každý asi jiný druh. Někdo horor, jiný komedii. S hudbou je to stejné.

To všechno musí počítač umět načíst, uložit a posléze zase přehrát tak, aby byl majitel spokojen. A ne každý počítač zvládne tyto úkoly. Slabší stroje sice například video přehrají, ale zcela jistě ne v té nejvyšší, dnes požadované kvalitě. Nové a moderní stroje si zase lehce poradí s hraním těch nejnáročnějších her. Ty starší by je nezvládly. Jedině za cenu sníženého rozlišení a dalších ústupků a někdy jistě ani to ne. Prostě na to nemají kapacitu. A je pak jedno, zda mají slabší procesor, či málo RAM paměti, nebo všechno dohromady. Pokud nemají zvláštní grafickou kartu, tak si na takovém počítači zahrajete leda piškvorky, karty nebo šachy a to vše v jednodušší grafice. Ale pokud to někomu stačí, a je dost takových lidí, tak proč si nekoupit jen takový obyčejný notebook a nekupovat zbytečně drahý stroj. U něj by totiž jeho potenciál zůstal nevyužit. To by byla velká škoda a zbytečně vyhozené peníze oknem. Proto je třeba koupi nového stroje uvážit.

Doporučené články